Infolinka: +421 948 000 716Email: sales(at)newaroma.sk
Aroma oleje vyrobené na Slovensku
Aroma oleje vyrobené na Slovensku
newaroma.sk05.11.2018

Nemalo byť nám byť jedno, čo vo svojej blízkosti dýchame a čo za nami naše parfumy zanechávajú pre ďalšie generácie. Keďže čuch sa nedá „vypnúť“ a teda zákazník nedokáže ignorovať vplyv scent marketingu, je veľmi dôležité zabezpečiť, aby aroma oleje boli maximálne zdravotne nezávadné. Dôležité je tiež dodržiavanie zásad ochrany životného prostredia.

Jedine vtedy, keď si vône vyvíjate a vyrábate sami, viete garantovať ich kvalitu a zloženie

„Na začiatku podnikania sme stáli pred rozhodnutím nakupovať hovové aroma oleje zo zahraničia, alebo si ich začať vyvíjať sami. Vybrali sme sa tou ťažšou cestou a vôbec to neľutujeme. Jedine takto vieme ovplyvniť každú jednu vôňu a jej zloženie a preto garantujeme ich prvotriednu kvalitu.“ hodnotí svoje podnikateľské rozhodnutie spolumajiteľka spol.New Aroma Ing. Jana Šefrániková. „Ako jediní na trhu sa môžeme pýšiť tvrdením, že náš aroma marketing je Made in Slovakia.“

Na zložení záleží

Zaujímalo vás niekedy zloženie telových alebo bytových vôní? Viete, koľko alkoholu obsahujú? Kde sa ich pozostatky vyparujú a prečo vás niekedy z vôní bolí hlava? Hlava by z vôní určite bolieť nemala, takže niečo tu nie je správne. Za bolesť hlavy vplyvom voňavky môže práve množstvo alkoholu v nej. Rozdielov v kvalite je viac, ako si myslíte. „Zásady a zákony pri výrobe telovej kozmetiky a parfumov, ktoré sa vyrábajú v Európskej únii sú azda najprísnejšie na svete. Parfumové oleje New Aroma si vyrábame sami v spolupráci s renomovanou fabrikou v Prahe. Ide o uznávanú českú spoločnosť, ktorá ku každému oleju deklaruje jeho zloženie z prvotriednych materiálov na niekoľkostranovom produktovom liste. Pri výrobe používa originálne prístroje a komponenty určené na aroma marketing, ktoré sú absolútne zdravotne nezávadné. Alkohol by ste v našich olejoch hľadali márne. Tvorí menej ako jedno percento a ide iba o akési pozostatky z pridaných syntetických látok,“ garantuje na margo kvality Ing. Janka Šefrániková, konateľka a zároveň osoba zodpovedná za vývoj každej jednej vône značky New Aroma.

Predpisy sú nato, aby sa dodržiavali

Dodržiavať predpisy platí aj pri výrobe vôní. Pri výrobe vonných olejov New Aroma dodržiavame všetky parametre týkajúce sa bezpečnosti, zdravia a ochrany životného prostredia podľa nariadenia Európskeho parlamentu. Deklarujeme zloženie a kvalitu v podobe certifikátu, ktorý preukazuje testovanie na alergie, sliznice alebo karcinogény.
Takže... ak aromatizovať, nie tak s hocičím. Aromatizovaný priestor vám musí prinášať úžitok a príjemné emócie.